Рік роботи Харківської міськради. 6 депутатів можуть втратити мандати.

0 27


Кожен третій — прогульник. Під час сесій депутати грають в ігри. Частина з них за кордоном. Політики з «Відродження», «Нашого краю» та «Самопомочі» можуть скласти повноваження. Кандидатом на відкликання став голова фракції «Відродження» Ігор Терехов. Найгірше відвідують засідання депутати від БПП та «Нашого краю». БПП голосує спільно з екс-регіоналами. «Самопоміч» перебуває в опозиції.

 

Закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.Харківські депутати значно гірше відвідують засідання комісій, аніж сесій.

Громадський рух ЧЕСНО виявив 14 прогульників сесійних засідань.

Ось ті, хто пропускав від 25% засідань:

  Знаково, що депутат від БПП Станіслав Косінов, який був відсутній на 3 засіданнях (пропустив 38%) взагалі не голосував у 54% випадків. Це частково пояснюється тим, що саме на цих сесіях розглядалася доволі значна кількість питань. Але все одно залишається незрозумілим, чому депутат не брав участі у голосуваннях тоді, коли нібито був присутній.

Коли ми звернулися за коментарем, помічниця депутата Світлана Чайка, повідомила, що наразі її роботодавець перебуває закордоном. Вона ж повідомила про те, що працює Косінов, який прогулює сесії Харківської міськради, в Києві. Цікаво, що на сайті міської ради вказано, що у депутата Косінова цієї суботи прийом громадян, де зазначено, що приймає особисто депутат, а не помічники.

25%  засідань пропустили депутат від БПП Сергій Куценко (не голосував взагалі за 44% питань) та депутат Олександр Худенко з «Нашого краю»(не брав участі у 40% голосувань)
Як правило, у схожих випадках депутати або залишають картку, щоб числитися присутніми, або регулярно запізнюються і таким чином не встигають голосувати за питання. На відміну від Київради, у Харківській міськраді інформацію про те, як часто запізнюються депутати отримати поки не вдалося.
Що ж відбувається на сесіях Харківської міськради ЧЕСНО вирішив з’ясувати у голови комісії, який відповідає за дотримання законності та регламенту.
“Пропуски сессий — это проблемы секретаря городского совета. Почему не голосуют , хотя присутствовали, потому что выходят из зала, хотя Геннадий Адольфович это пресекает, но они все равно некоторые выходят, игры смотрят на компьютере, газеты читают”,-каже Ігор Вировец, голова комісії з питань місцевого самоврядування, гласності та депутатської діяльності.
Це пояснює, чому буває так, що депутат не пропустив жодного засідання, але має доволі значний відсоток неголосувань.
Так, Тетяна Топчій з фракції «Відродження», яка не пропустила засідань, як виявилось, не брала участь у голосуванні у 13,2% випадків.
“Такого не может быть, потому, что я всегда голосовала, я всегда нажимала “За” или “Против” или “Воздеражалась”. Это значит не срабатывала система (мається на увазі система голосування, – ред.), тем более в том количестве как вы говорите, 13,2% — это слишком много, такого не могло быть, точно система давала сбои или случайно не записала мой голос”, – пояснює депутатка Топчій.
“Получается, что это я был на заседании и дремал? Но это нехорошо, это не так. Это точно сбои в системе, я всегда нахожусь в зале и голосую, участвую. Столько процентов неголосований – это исключено. А по поводу одного пропуска — скорее всего я был в командировке”,- коментує Олександр Василенко, який пропустив 34% питань.
Голову Департаменту з організаційної роботи Харківської міськради, Діану Борисенко,  позиція депутатів про те, що голоси нібито не зараховуються відверто дивує:
“Случайно не защиталось? Такого не бывает, это же электронная система — депутат или голосует или нет. Бывало, что депутаты случайно нажимали не то,что хотели, например “За” вместо “Против” и так далее, но жалоб на то,чтоб их голос не был учтен, ни разу не поступало, система работает без сбоев, все данные о поименном голосовании, полученные на сессиях, освещены на сайте и являются достоверными”.
Не виключено, що депутати просто залишають картку і йдуть з частини засідання, не голосують за низку питань або приходять на засідання із запізненням.

«Самопоміч» — в опозиції, а БПП голосує з екс-регіоналами
Всього Харківська міська рада за рік прийняла майже півтисячі рішень. Це в 4 рази менше, аніж, до прикладу, Київська міська рада, яка провела 31 сесію.
Після виборів восени 2015 року в раду зайшло 57 з 84 депутатів партії  «Відродження». Саме ця політична сила, яку реінкарнували перед виборами 2015 року екс-регіонали, сформувала у раді не просто більшість, а понад ?.
Аналіз голосувань депутатів доводить, що «Самопоміч», яка має 13 депутатів, перебуває у найбільш жорсткій опозиції. Голова фракції Тарас Сітенко пояснює:

“Почти всегда голосуем против земельных вопросов, выделения земли , если это касается раздачи земли по кооперативным схемам, когда все это непрозрачно. По бюджетным вопросам всегда против, потому что считаем бюджет антисоциальным. Например по финансированию коммунальных предприятий: 1 млрд гривен выделяется на их финансирование. Так же и по поводу тарифов: они должны быть экономически обоснованными. А как они формируются нам тоже непонятно”.

Найбільш опозиційним в «Самопомочі» є Ігор Черняк. Він голосував “проти” або “утримувався” у 52% випадків.

“Вопросы условно можно разделить на 4 большие категории: 1)бюджет и бюджетные программы; 2) земельные вопросы; 3) важные хозяйственные вопросы (создание КП, получение кредита от ЕБРР, заключение инвестиционных договоров и так далее); 4) раздача грамот, почётных званий и прочих “плюшек”. Моя принципиальная позиция не голосовать за то, в чем я не уверен на 100% процентов и на 100% не поддерживаю. В целом ряде вопросов есть хорошие и не очень хорошие вещи. И в бюджетных программах, и в земельных вопросах, и даже в награждениях почётными грамотами. Но так устроена работа — что по сути всё голосуется в рамках 1 вопроса. И если там есть и правильные вещи, и, скажем так, не совсем — то логично именно воздерживаться. Против я голосую, когда есть в решении то, с чем я категорически никак не согласен. И когда ни один хороший пункт это плохое никак не перебьет”.
Що стосується БПП у Харківській міській раді, то їхні голосування проти або позиція «утрималися» проявляється лише під час 1,5% голосувань.
У раді загалом є лише три депутати, які зі всіх жодного разу не голосували «проти» – і всі вони представники з «Солідарності»: Олександр Давтян, Ірина Цвєткова та Станіслав Косінов. Зрідка ці політики під час голосування утримуються.
Громадський рух ЧЕСНО намагався отримати коментарі в депутатів з цього приводу. Давтян та Косінов виявилися за кордоном.
У «Нашого краю», до якого увійшли екс-регіонали, цей показник навіть нижчий, ніж в БПП. Він становить 1,3%. Голова фракції «Нашого краю» Андрій Колос відмовився коментувати ситуацію телефоном. Рух ЧЕСНО надіслав йому листа, але відповіді так і не отримав.
Нагадаємо, «Наш край» і БПП завели в раду по 7 депутатів.
Навіть більшість міського голови Кернеса — група «За Харків. За Відродження» має вищий показник непідтримки рішень ради, ніж БПП чи «Наш край». Він становить 1,6%.
Хто може скласти мандат через пропуски комісій?
Громадський рух ЧЕСНО вирушив у пошуках депутата Жорника, який, судячи з відвідування комісій, пропав. У громадській приймальні, де на політика чекали люди, його 18 січня не було.
У розкладі зазначений лише один прийом в місяць. Виборці, які стояли в черзі до депутата вже не перший раз, поділились тим, що ніколи не бачили депутата особисто, і навіть не уявляють який він на вигляд.
Жорника, який, як свідчить декларація, отримав у 2015 році надзвичайно низькі доходи, вдалося розшукати за кордоном. Політик твердить, пропускає, бо треба заробляти на хліб і мандат при цьому складати не планує:
“Пропуски сессий были связаны с моими командировками и профессиональной деятельностью. Я не вижу причин для своего отзыва, так как я справляюсь с работой, приемы обычно веду лично — 18 января — это исключение. Но все-таки депутатство — это общественная работа, а нужно еще и деньги зарабатывать. Поэтому у меня не было возможности присутствовать на всех сессиях. Да, я пропустил много заседаний комиссий (100% из всех), но комиссии — это , конечно важно, но гораздо важнее конкретные дела, работа с избирателями, работа на своем округе”.
Законотворці саме тому встановили 50% як поріг для відкликання, оскільки громада делегує від свого імені прийняття рішень щодо найдорожчого майна громади — землі, бюджетних коштів, роботи комунальних підприємств тощо.
ЧЕСНО наголошує, що бути присутнім і брати участь у голосуванні — це обов’язок депутата.
Голова регламентної комісії Ігор Вировець говорить про те, що прогули Жорника були предметом розгляду фракції:
“Относительно Жорника и его пропусков, мы знаем об этой проблеме, он часто в Австрии и у него действительно есть уважительные причины отсутствовать (закон не передбачає поважних причин, – прим. ред). Вопрос серьезно рассматривался внутри фракции, с ним проводились беседы насчет посещаемости. Но главной причиной того,почему этот депутат ценен, является то, что он имеет большой авторитет на округе. Его знают и он многое делает для избирателей. И тут к нему претензий нет. Поэтому по своей инициативе не хотелось бы делать отзыв такого депутата”.
shukina

View all contributions by shukina

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Харківщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів